Upáliť bosorku

Autor: Katarína Randová | 23.2.2015 o 12:23 | (upravené 24.2.2015 o 11:32) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1534x

Samostatné. Úspešné. Osamelé.

Častokrát okolo seba počúvam, ako nás chlapi nútia správať sa tak alebo onak.  Že nás naučili oni byť skeptické a nadávať a vzdávať sa snov o láske. Takej tej pravej. Správna ženská spolupatričnosť nám nedovolí inak ako len súhlasiť. Ale ako dobre vieme, či sa nám to chce alebo nechce priznať, každý následok má svoju príčinu. Aj mužské správanie, aj ženské správanie.

Nemám 300 rokov, aby som si pamätala staré časy. Len premýšľam nad tým, čo poznám a nad tým, čo rozprávala mama. Dnešné vzťahy mi prídu priveľmi moderné, krátkodobé. Ako spotrebný tovar. Ako čerstvý syr s krátkou dobou spotreby. Zato vzťahy za čias mojej mamy boli ako zrejúci syr. Dlhodobé. Ale natíska sa otázka: Boli všetky tie vzťahy také dobré, keď vydržali? Nie, neboli. V každej dobe sú vzťahy, kde to neklape vôbec. Ale dôvod, prečo to vydržalo vtedy dlhšie a aj s omnoho väčšími problémami bol, že bolo menej feminizmu. Áno, proletári (feministky) sveta, spojte sa proti mne. :) Nie, nemám nič proti tomu, aby žena mala svoje miesto, svoju hrdosť či status. Ani proti tomu, aby si to vydobila sama. No všeho s mírou....

Sme síce ľudia a častokrát sa povyšujeme nad zvieratá, ale sme stále súčasťou prírody. A zákony v prírode sú jasne dané. Samec je ten mocnejší, silnejší a má svoje slovo. Zväčša samica len stojí pri ňom. Poviete si, aké prízemné. Veď nežijeme v stredoveku. Nie, nežijeme. No aj tento model má svoj význam. Muž má na svojich pleciach v očiach spoločnosti viac zodpovednosti za to, čo v živote dokáže, ako sa postará o rodinu a deti, koľko zarobí. U ženy sa zasa pozerá na to, ako sa stará o svojho manžela, domácnosť a ako vychová deti. Málokedy sa pozerá na to, kam až to kariérne dotiahne. Toto je model, ktoré poznajú generácie pred nami a obávam sa, že po nás to bude poznať čoraz menej generácií. Ja osobne ho uznávam viac ako feministický prístup, že chlap je len na plodenie detí. Degradovali sme ich spoločenský status na chodiacu spermiu. Zobrali sme im vietor z plachiet. Už ich nepotrebujeme na to, aby sme si vymenili v byte žiarovku, ktorá nesvieti alebo navŕtali dieru do steny a zavesili obraz. Nepotrebujeme ich ani na oporu, lebo máme psychológov a nepotrebujeme s nimi rozoberať naše problémy, lebo máme kamarátky. Zvládneme samé poskladať nábytok, doviezť ho domov a vymaľovať izbu. V princípe okrem plodenia detí zvládneme všetko bez nich. Tak potom sa nečudujme, že chlapi sú takí, akí sú. Bez chuti a záujmu. Veď aj tak zvládnu všetko samé.

Nie, nie. Ja nepatrím medzi ľudí, ktorí sa bránia pokroku a novej dobe. Ale som zástanca, že princípy sa majú dodržiavať. Také tradície v novom šate. Aj v Abu Dabi majú šatky cez ústa ako tradíciu, no s modernými výšivkami. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?